Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentSimplePopUp has a deprecated constructor in /home/hbqbuyuk/public_html/plugins/content/simplepopup/simplepopup.php on line 26

 ÇİĞİLTEPE ETABI - 27 AĞUSTOS

 

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin onur ve şeref timsali subayı...

 

Vatanseverliğin Sembolü...

Şehit Albay Reşat Çiğiltepe...

 

Albay Reşat Çiğiltepe, "Görevine sadakat" ve "Zamana riayet" konularında iki defa özel takdir sicili almıştır. 

Diğer bir özelliği de çok iyi birlik yetiştirmesidir. Nitekim daha ileride görüleceği gibi birliği, Kaplangı Dağında kanlarıyla tarih yazmış, Uşak ve İzmir'in kapısını açmıştır.

 

Albay Reşat, tepeyi zamanında alamaması sebebiyle Başkomutana karşı mahcup olduğunu düşünerek intihar etmiş, ölümünden 30-40 dk sonra tepe alınmıştır.

 

Çiğiltepe, düşman ordusunun en tahkimli ve sağlam mevzilerine sahiptir. Ne yazık ki imkânsızlıklardan dolayı ağır topçu desteği alamamış olan Reşat Albayın 57.Tümeni çok zayiat vermesine ve komutanlarını kaybetmelerine rağmen tepeyi ele geçirmeyi başarmıştır.

 

Belki de bu tepeyi ancak Reşat Albay alabilirdi ve öyle de olmuştur. 

Reşat Albay, Mustafa Kemal tarafından 25 Nisan 1922 tarihinde özel emirle bu birliğin başına getirilmiştir... 

 

Sinanpaşa'da, Şehit Albay Reşat Çiğiltepe gibi yürekli insanlar göreceğiz. Güneydoğuda şehit olan bir askerimizin babası Kudret Amca bunlardan biri.

Organizasyon adına söz verdiğimiz üzere bu sene de yine Koca Yürekli Kudret Amcanın misafiri olacağız.

 

 

Vatanseverliğin Sembolü olmuş kahramanları ve onlarla yarışırcasına Kocaman Yürekleri olan insanları tanımak için Bizimle Gelin...