Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentSimplePopUp has a deprecated constructor in /home/hbqbuyuk/public_html/plugins/content/simplepopup/simplepopup.php on line 26

 

KATILIM KOŞULLARI

 

Organizasyonun amacı, ülkemizin temeli olan Büyük Taarruz Zaferini, o temele canını tuğla, kanını harç yapan şehitlerimizi anmak ve yaşadığımız coğrafyanın tarih ve doğal zenginliklerini görmektir.

 

Organizasyonun adı Bisiklet olmasına rağmen, isteyen motorsiklet veya özel aracıyla da katılabilir.

 

Organizasyonumuz tamamen GÖNÜLLÜLÜK esasına göre düzenlenmektedir. Aklında ve yüreğinde bu amacı hissedip yaşayabilenler ve yaşatmak isteyenler tarafından düzenlenmektedir.

 

Organizasyon, hiçbir siyasi partiye, gruba, politik düşünce, görüş, amaç ve niyete sahip ve bağlı DEĞİLDİR.

 

Güzergâh, savaş zamanında ordumuz hangi gün ve saatte nerede olmuşsa, aynı gün ve saatlerde orada olunacak şekilde düzenlenmiştir. Amaç, o günlerin havasını soluyabilmek, heyecanını yaşayabilmektir. Bu güzergâhın dışına özel bir durum olmadığı sürece çıkılmayacaktır.

 

Etap sonlarında konaklama arazide ve çadırlarda olacaktır. Otel, motel, pansiyon, misafirhane, vs. yerlerde kalınması söz konusu değildir. Ancak özel durumu, rahatsızlığı olan katılımcılarımız önceden bilgilendirmek ve bedelini kendileri ödemek koşuluyla bu gibi yerlerde konaklayabilirler.

 

Organizasyon 15 günde 15 etap olacak şekilde düzenlenmiş olup yaklaşık 880 km sürecektir. 30 Ağustos günü Zafer Bayramı Kutlamalarına katıldıktan sonra tura devam edilecektir.

 

Organizasyonun tamamına katılmak mecburiyeti yoktur. İsteyen istediği etaplara katılabilir.

 

Organizasyon süresince Atatürk, Türk Bayrağı, İstiklâl Madalyası ve o günlerdeki kahramanlara ait simgeler haricinde hiç bir siyasi, etnik, politik simge, rozet, bayrak veya flama taşınmasına izin verilmeyecektir. Sadece sponsorlara veya destekçilerimize ait olanlar kullanılabilir.

 

Organizasyon süresince çıkabilecek sorunları önlemek için tedbirler alınmıştır. Ancak katılımcılar da kendi tedbirlerini almak ve kurallara uymak zorundadır.  Kask takmamak, gruptan ayrılmak, farklı güzergâhtan gitmek, talimatlara uymamak, işaret ve ikazları dinlememek, vs. sebeplerle yaşanacak olumsuzluklardan organizasyonumuz sorumlu olmayacaktır.

 

Organizasyon süresince bireysel hareket edilmemesi rica olunur. Komitemiz yaşanacak aksaklıklardan sorumlu olmayacaktır.

 

Şehitliklerde, şehit mezarlarında, bazı önemli olayların yaşandığı yerlerde molalar verilecek veya kısa süreli duraklamalar olacaktır. Buralarda o günkü harekatlara, olaylara, kişilere dair anlatımlar, açıklamalar yapılacaktır. Bu anlar çok önemli olup, aynı zamanda bazı sürprizler, heyecanlı ve duygulu hikâyelere de sahip olduğundan, gruptan ayrılmak veya güzergâh değiştirmek gibi bireysel davranışlar önemli kayıplara sebep olabilecektir. Katılımcılarımızın o anın heyecanını ve duygusunu arttıran bu özel anlatımları ve sürprizleri kaçırmamak için birlikteliği bozmamaları rica olunur. Turumuzun tarzı ve düzeni gereği bu konularda önceden bilgilendirme ve uyarı yapılmayacaktır.

 

Katılımcıların sponsorluk, bağış, yardım, fikir ve önerilerine komitemiz her zaman açıktır. Çekinmeden iletilmesinden memnun olunacaktır. İletişim sayfasından yazabilirsiniz. Her tür destek Sponsorluk Sayfasında yayınlanacaktır.

 

Katılım Kayıt Formunun doldurulması zorunludur. Doldurmayan kişiler Katılımcı listesine dahil edilmeyecek ve komitemiz sorumlu olmayacaktır. Katılım kaydı yaptıktan sonra katılmaktan vazgeçecek olursanız İletişim sayfamızdan veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine e-posta ile mutlaka bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

 

 

Organizasyona katılan herkes, katılımcı, ziyaretçi, hizmetli, misafir, vs. ayrımı olmaksızın bu katılım koşullarına ve organizasyon sırasındaki yönlendirmelere uymak zorundadır. Uymayanlar veya rahatsızlık, huzursuzluk çıkaranlar ile değerlere, çevreye ve doğaya karşı saygısızlık yapanlar sorgusuz sualsiz ve derhal organizasyondan uzaklaştırılacaktır....

 

Organizasyon Komitesi Adına

Osman Kutlu